- 55A0811-20-6
55A0811-20-6
TE Connectivity / Raychem Brand
Spec 44, Spec 55 and Spec RCW Wire and Cable
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述
Product Highlights:
- Cable Type = Spec 55
- Wire Source = United Kingdom, United States
- Cable Style = Primary
- Wire Size (AWG/CM) = 20 AWG
- Voltage Rating = 600 VAC
Search Keywords: 55A0811206
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部件编号:55A0811-20-6
Alias/AKA:218019-000
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544493080
COO:MX
ECCN:EAR99
Reel Pack:
1 -
Voltage Rating:600 V
Insulation Material:Radiation-Crosslinked, Modified ETFE
Number of Conductors:1
Overall Outside Diameter:.058 in
Wire Color:Blue
Cable Style:Primary
Product Type:Wire
Wire Source:United States
Product Classification:High Performance - Spec 44, 55 & RCW
Strand Size:32 AWG
Conductor Diameter:.039 in
Number of Strands:19
Wire Size:20 AWG
Insulation Thickness:.009 in
Conductor Material:Tin-Coated Copper
Wire Diameter:1.47 mm
Cable Type:Spec 55
Cable Insulation Thickness:.009 in
Operating Temperature Range:-65 – 150 °C