EZ1117CST3.3TRT
Semtech Semiconductor
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EZ1117CST33TRT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Semtech Semiconductor
  • Part No:
    EZ1117CST3.3TRT
  • Unit of Measure:
    EAR99
    2500
  • Family:
    EZ1117
  • Dimension:
    6.5 x 3.5 x 1.6 mm
  • Function:
    LDO
  • Load Regulation:
    0.4 %
  • Accuracy:
    ±2 %
  • Line Regulation:
    0.2 %