- BTA10-400CRG
BTA10-400CRG
ST Microelectronics
Thyristor TRIAC 400V 105A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Isolated Tube
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Discontinued
描述
Search Keywords: BTA10400CRG
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:ST Microelectronics
部件编号:BTA10-400CRG
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
供应商标准包装:
1 -
Packaging:Tube
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-40 to 125 °C
Family:BTA10-400C
Maximum Gate Trigger Voltage:1.5 V
Dimension:10.5(Max) x 4.82(Max) x 9.02(Max) mm
Maximum Gate Trigger Current:50 mA
Peak On-State Voltage:1.5@14A V