DNF18-110FIB-M
Panduit
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
The vibration resistant female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in a red, nylon housing. It has a tab size of 0.110 x 0.032" (2.8 x 0.8 mm) and supports a wire range of 22-18 AWG (0.5-1.0 mm²). It is 0.71" (18.0 mm) long and 0.19" (4.8 mm) wide. The disconnect has a funnel entry barrel configuration and a butted seam barrel. It comes in boxes of 1000.