ERT-J1VG103FA
Panasonic
The ERT-J1VG103FA is a surface-mount, multilayer NTC thermistor in a 0603 package with a nominal resistance of 10 kΩ for tempe ...
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
The ERT-J1VG103FA is a surface-mount, multilayer NTC thermistor in a 0603 package with a nominal resistance of 10 kΩ for temperature sensing applications.
Search Keywords: ERTJ1VG103FA
  • 供应商:
    Panasonic
  • 部件编号:
    ERT-J1VG103FA
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Type:
    NTC
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Accuracy:
    ±1 %
  • Sensitivity Index:
    3435 K
  • Thermal Time Constant:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    10k ohm
  • Description of Terminals:
    SMT
  • Thermal Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    1.6mm x 0.8mm x 0.8 mm