EEV-FK2A680Q
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 68 µF - 100 V - 20% - 12.5 X 13.5mm - Surface mount - 500 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Reel 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: EEVFK2A680Q
  • 供应商:
    Panasonic
  • 部件编号:
    EEV-FK2A680Q
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    100 VDC