- EEU-FC1E102
描述
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 25 V - 20% - 12.5 X 20mm - Radial - 5 mm - 1655 mA - 5000h - 105°C.
Search Keywords: EEUFC1E102
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:Panasonic
部件编号:EEU-FC1E102
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
COO:MY
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
1000 -
Capacitance Value:1000 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:12.5 x 20 mm
Termination Style:Radial
Voltage:25 VDC