G6AK-274P-ST-US-DC24
Omron Electronics
Signal Relay 24VDC 3A DPDT( (20.2mm 10.1mm 8.4mm)) THT
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: G6AK274PSTUSDC24
  • 部件编号:
    G6AK-274P-ST-US-DC24
  • Relay Construction:
    Latching Double Coil
  • DC Coil Voltage:
    24 V
  • Maximum Current Rating:
    2 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Dimension:
    20.2 x 10.1 x 8.4 mm
  • Coil Current:
    7.5 mA