- G2R-2-DC12
G2R-2-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 5A DPDT(29x13x25.5)mm THT
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Certificate of Compliance Guarantee
描述
Search Keywords: G2R2DC12
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:Omron Electronics
部件编号:G2R-2-DC12
Alias/AKA:G2R2DC12BYOMI
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:ID
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
100 -
Relay Construction:Non-Latching10725
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT10703
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Through Hole10716
Termination Style:PC Pin10727
Push to Test Button:No10724
Led Indicator:No10708
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Coil Resistance:275 Ohm