- 825F200E
描述
The 825F200E is a 25W, 200Ω axial terminal wirewound resistor with a ±1% tolerance, enclosed in a chassis-mount aluminum housing.
Search Keywords: 825F200E
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:Ohmite
部件编号:825F200E
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210090
COO:MX
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
10 -
Technology:Wirewound
Case Style:Aluminum Housed
Mounting:Chassis Mount
Power Rating:25 W
Termination Style:Axial
Resistance Value:200 Ohm
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±20 ppm/°C