MCP4352-503E/ST
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 50kOhm - 256 Position - Volatile Linear - Automotive - 14-Pin TSSOP - Tube
描述 +
Search Keywords: MCP4352503EST
  • 部件编号:
    MCP4352-503E/ST
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    96
  • Maximum Supply Current:
    0.55(Typ) mA
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Control Interface:
    Serial (4-Wire, SPI)4712
  • Memory Type:
    Volatile4720
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Dual Supply Voltage:
  • Dimension:
    5 x 4.4 x 14713mmmm
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V