PCD-40-350B
MEAN WELL
AC/DC LED Power Sply - Const Curr - 37.8W - Fixed: 108 Vdc @ 350mA - Dim: AC Line Phase Cut
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: PCD40350B
  • 供应商:
    MEAN WELL
  • 部件编号:
    PCD-40-350B
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input/Output Type:
    AC/DC
  • Style:
    Enclosed
  • Type:
    Constant Current
  • Output Type:
    Fixed, Dimmable
  • Dimming:
    AC Line Phase Cut
  • Maximum Output Power:
    37 W
  • Output Voltage Range:
    70.0 to 108.0 Vdc
  • Maximum Output Current:
    350 mA (0.35 A)
  • Minimum AC Input Voltage:
    180
  • Maximum AC Input Voltage:
    295
  • Minimum DC Input Voltage:
    Not App
  • Maximum DC Input Voltage:
    Not App
  • Termination Style:
    Wire Leads
  • Input Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Output Connector Type:
    Stripped and Tinned
  • Operating Temperature:
    -30 to 50 °C