SSCMLNN030PG2A5
Honeywell
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: SSC Series, Standard Accuracy, ± 2% Total Error Band, SMT, Single Axial Barbless Port, 30 psi Gage, I²C, Address 0x28 Output, 10% to 90% Vdd, 5 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options
Search Keywords: SSCMLNN030PG2A5
  • 供应商:
    Honeywell
  • 部件编号:
    SSCMLNN030PG2A5
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 30 psi
  • Media:
    Air,Gas
  • Output Voltage:
    I²C
  • Response Time:
    0.46 mS
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    15.8 x 6.16 x 13.3 mm