SSCDANN060PG3A5
Honeywell
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
BOX 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
TruStability® Board Mount Pressure Sensor - Compensated/Amplified: SSC Series, Standard Accuracy, ± 2% Total Error Band, DIP, Single Axial Barbed Port, 60 psi Gage, I²C, Address 0x38 Output, 10% to 90% Vdd, 5 V Supply, Dry Gases Only, No Special Options
Search Keywords: SSCDANN060PG3A5
  • 供应商:
    Honeywell
  • 部件编号:
    SSCDANN060PG3A5
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Mounting:
    Through Hole
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 60 psi
  • Output Voltage:
    N/A
  • Typical Operating Supply Voltage:
    5 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Dimension:
    10 x 12.4 x 13.75 mm