CSCA0400A000B15B01
Honeywell
Open Loop Current Sensor AC/DC Current ±15V Automotive 4-Pin
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Potential Applications:
  • Variable speed drives
  • Ground fault detectors
  • Current feedback control systems
  • Robotics
  • UPS and telecommunications power supplies
  • Welding power supplies
  • Automotive - battery management systems
  • Watt meters
Search Keywords: CSCA0400A000B15B01
  • 供应商:
    Honeywell
  • 部件编号:
    CSCA0400A000B15B01
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Maximum Sensing Current:
    ±900 A
  • Sensitivity:
    N/A
  • Output Type:
    Voltage
  • Sensing Current Type:
    AC,DC
  • Accuracy:
    ±2 %
  • Mounting:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -10 to 80 °C
  • Operating Frequency:
    50 kHz
  • Dimension:
    40 x 35 x 29 mm