TDB08-5-503
Bourns
Res Carbon Film Trimmer 50K Ohm 30% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8 X 11 X 4mm) Pin Thru-Hole
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
不符合 RoHS 规定
Discontinued
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: TDB085503
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    TDB08-5-503
  • 计量单位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    30 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    8 x 11 x 4 mm