SRP5030T-100M
Bourns
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 128mOhm DCR 2020 T/R
描述 +
Search Keywords: SRP5030T100M
  • 部件编号:
    SRP5030T-100M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.75(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.128 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C