SRP2010-2R2M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Powdered Iron 1.7A 150mOhm DCR 0806 T/R
描述 +
Search Keywords: SRP20102R2M
  • 部件编号:
    SRP2010-2R2M
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.15 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C