SRN8040-100M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 8 x 8 x 4mm - 10 µH - 100KHz - 3.1A - 50m Ohm.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: SRN8040100M
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    SRN8040-100M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    3.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.05 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C