SRN6045-150M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 6 x 6 x 4.5mm - 15 µH - 100KHz - 1.9A - 95.8m Ohm.
描述 +
Search Keywords: SRN6045150M
  • 部件编号:
    SRN6045-150M
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0958 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    Semi-Shielded
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
有存货: 933
Ships today, if you order in Buy all 933 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000