SRN5040-470M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 900mA 324mOhm DCR 2020 T/R
描述 +
Search Keywords: SRN5040470M
  • 部件编号:
    SRN5040-470M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    0.9 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.324 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C