SRN5020-5R6M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1.8A 106mOhm DCR 2020 T/R
符合 RoHS 规定
Discontinued & Replaced
描述 +
Search Keywords: SRN50205R6M
  • 部件编号:
    SRN5020-5R6M
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    106 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C