SRN4018-101M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 420mA 1.596Ohm DCR 1515 T/R
描述 +
Search Keywords: SRN4018101M
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    SRN4018-101M
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.42 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.596 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C