SF-1206S150-2
Bourns
The SF-1206S150-2 is a slow-blow, surface-mount thin film chip fuse designed for overcurrent protection with a 1.50A current r ...
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
The SF-1206S150-2 is a slow-blow, surface-mount thin film chip fuse designed for overcurrent protection with a 1.50A current rating and a DC 63V voltage rating.
Search Keywords: SF1206S1502
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    SF-1206S150-2
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    3.1 x 1.55 x 0.6mm
  • Acting:
    Slow Blow
  • Current Rating:
    1.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    63 V