- SDR1005-6R8ML
描述
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 56Q-Factor Ferrite 3.4A 30mOhm DCR T/R
Search Keywords: SDR10056R8ML
供应商:Bourns
部件编号:SDR1005-6R8ML
600 -
Inductance:6.8 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:3.4 A
Maximum DC Resistance:30 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C