SDR0403-6R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.41A 120mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SDR04036R8ML
  • 部件编号:
    SDR0403-6R8ML
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.41 A
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C