SDR0403-5R6ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.6A 100mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SDR04035R6ML
  • 部件编号:
    SDR0403-5R6ML
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C