SDR0403-270KL
Bourns
Inductor Power - Wirewound - 4.5 x 4 x 3.2mm - 27 uH - 1KHz - 710 mA - 520m Ohm.
描述 +
Search Keywords: SDR0403270KL
  • 部件编号:
    SDR0403-270KL
  • Inductance:
    27 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    710 mA
  • Maximum DC Resistance:
    520 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C