SDR0403-1R0ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 1uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.8A 33mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SDR04031R0ML
  • 部件编号:
    SDR0403-1R0ML
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    3.8 A
  • Maximum DC Resistance:
    33 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C