SDR0302-6R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1A 180mOhm DCR Automotive T/R
描述 +
Search Keywords: SDR03026R8ML
  • 部件编号:
    SDR0302-6R8ML
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.18 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C