PTV112-4420A-A503
Bourns
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (13 X 14.4 X 23.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
TRAY 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: PTV1124420AA503
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    PTV112-4420A-A503
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Bracket Mount/Through Hole
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Tur ns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    13 x 14.4 x 23.8 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C