PTD902-2015K-B503
Bourns
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Auto ...
描述 +
Res Carbon Film POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
Search Keywords: PTD9022015KB503
  • 部件编号:
    PTD902-2015K-B503
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    144
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Resistance Value:
    50 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    24.65 x 9.5 x 11.3 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C