PTD902-1015K-A102
Bourns
Res Carbon Film POT 1K Ohm 10% 0.025W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.65 X 9.5 X 11.3mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
描述 +
Search Keywords: PTD9021015KA102
  • 部件编号:
    PTD902-1015K-A102
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    144
  • Power Rating:
    0.025 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Dimension:
    24.65 x 9.5 x 11.3 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C