PTA4543-2015CPB103
Bourns
A single-gang, low-profile slide potentiometer with a 45 mm travel, 10 kOhm linear taper resistance, and a 15 mm metal lever.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
BOX 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: PTA45432015CPB103
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    PTA4543-2015CPB103
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    N/R
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    60 x 9 x 24.5 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C