PTA2043-2015CPB103
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.1W(1/10W) (35 X 9 X 24.5mm) Pin Thru-Hole Automotive
描述 +
Search Keywords: PTA20432015CPB103
  • 部件编号:
    PTA2043-2015CPB103
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Pin
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    35 x 9 x 24.5 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C