PM105SB-151K-RC
Bourns
Inductor Power Shielded Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 550mA 510mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: PM105SB151KRC
  • 部件编号:
    PM105SB-151K-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    Power
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    550 mA
  • Maximum DC Resistance:
    510 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C