PDB241-E420K-504A2
Bourns
Res Carbon Film POT 500K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (31.8 X 24 X 28mm) Solder Lug Panel Mount
符合 RoHS 规定
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: PDB241E420K504A2
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    PDB241-E420K-504A2
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    31.8 x 24 x 28 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C