PDA17-SN20-104BK
Bourns
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 17mm) Solder Lug Panel Mount
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Discontinued
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: PDA17SN20104BK
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    PDA17-SN20-104BK
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Number of Turns:
    1(Elec),1(Mech) Turns
  • Termination Style:
    Solder
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    27.4 x 17 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 50 °C