MOV-20D201K
Bourns
Var MOV 130VAC/170VDC 6500A 200V Thru-Hole Radial Bulk
符合 RoHS 规定
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MOV20D201K
  • 部件编号:
    MOV-20D201K
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    200 V
  • Clamping Voltage:
    340 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole15462
  • Dimension:
    4.2 x 26 x 2315465mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    130 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    170 V
  • Maximum Surge Current:
    6500 A
  • Lead Style:
    Radial15456
  • Lead Pitch:
    10 mm
  • Energy:
    95 J
  • Technology:
    Metal Oxide15470
  • Tolerance Voltage:
    1015472%