MOV-20D101K
Bourns
Var MOV 60VAC/85VDC 6500A 100V Thru-Hole Radial Bulk
描述 +
Search Keywords: MOV20D101K
  • 部件编号:
    MOV-20D101K
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    100 V
  • Clamping Voltage:
    165 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole15462
  • Dimension:
    4.4 x 26 x 2315465mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    60 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    85 V
  • Maximum Surge Current:
    6500 A
  • Lead Style:
    Radial15456
  • Lead Pitch:
    10 mm
  • Energy:
    45 J
  • Technology:
    Metal Oxide15470
  • Tolerance Voltage:
    1015472%