MOV-14D271K
Bourns
Var MOV 175VAC/225VDC 4500A 270V Thru-Hole Radial Bulk
描述 +
Search Keywords: MOV14D271K
  • 部件编号:
    MOV-14D271K
  • Varistor Voltage:
    270 V
  • Clamping Voltage:
    455 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    4.2 x 20 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    175 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    225 V
  • Maximum Surge Current:
    4500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    70 J
  • Tolerance Voltage:
    10 %