MOV-10D391KTR
Bourns
Var MOV 250VAC/320VDC 2500A 390V Thru-Hole Radial T/R
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MOV10D391KTR
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    MOV-10D391KTR
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    390 V
  • Clamping Voltage:
    650 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    7.2 x 15.5 x 12.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    320 V
  • Maximum Surge Current:
    2500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    60 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    10 %