MOV-07D821K
Bourns
Var MOV 510VAC/675VDC 1200A 820V Thru-Hole Radial Bulk
描述 +
Search Keywords: MOV07D821K
  • 部件编号:
    MOV-07D821K
    EAR99
    1600
  • Varistor Voltage:
    820 V
  • Clamping Voltage:
    1355 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    6.8 x 11 x 9 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    510 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    675 V
  • Maximum Surge Current:
    1200 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Energy:
    40 J
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    10 %