- MOV-07D201K
描述
Var MOV 130VAC/170VDC 1200A 200V Thru-Hole Radial Bulk
Search Keywords: MOV07D201K
供应商:Bourns
部件编号:MOV-07D201K
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
2000 -
Varistor Voltage:200 V
Clamping Voltage:340 V
Clamping Current:10 A
Mounting:Through Hole
Dimension:3.4 x 11 x 9 mm
Maximum AC Voltage Rating:130 V
Maximum DC Voltage Rating:170 V
Maximum Surge Current:1200 A
Lead Style:Radial
Lead Pitch:5 mm
Energy:13 J
Size Code:N/R
Technology:Metal Oxide
Tolerance Voltage:10 %