MF-RG1000-2
Bourns
PTC Resettable Fuse 10A(hold) 17A(trip) 16V 100A 3.6W 6s 0.004Ohm Radial 16.5 X 3 X 21.7mm T/R Automotive
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MFRG10002
  • 部件编号:
    MF-RG1000-2
    EAR99
    3000
  • Hold Current:
    10 A
  • Trip Current:
    17 A
  • Maximum Current Rating:
    100 A
  • Maximum Voltage Rating:
    16 V
  • Maximum Trip Time:
    6@50A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.004 Ohm
  • Maximum Initial Resistance:
    0.0071 Ohm