CRM2512-FX-2R00ELF
Bourns
High Power Thick Film Chip Resistor - 2.0W - 2.00 ohms ±1% - ±100ppm/°C - 300V - SMD 2512 - Tape&Reel
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: CRM2512FX2R00ELF
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    CRM2512-FX-2R00ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    2 Ohm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2512
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C