CR2010-JW-100ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/2 W - 10 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 2010 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: CR2010JW100ELF
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    CR2010-JW-100ELF
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    10 Ohm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C