CR1206-FX-4640ELF
CR1206-FX-4640ELF
Bourns
有存货: 0
起订量: 5,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CR1206-FX-4640E
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 464 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - Tape&Reel
+ see all
产品说明书 附件
不符合 RoHS 规定
Discontinued & Replaced
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: CR1206FX4640E
  • 供应商:
  • 部件编号:
    CR1206-FX-4640E
  • 计量单位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Resistance Value:
    464 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C