78F100J-TR-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 10uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 370mA 750mOhm DCR AXL T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 78F100JTRRC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    78F100J-TR-RC
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Bobbin Core
  • Maximum DC Resistance:
    750 mOhm
  • Maximum DC Current:
    370 mA