4610X-101-271LF
4610X-101-271LF
Bourns
有存货: 2,385
起订量: 1,000
VIEW PRODUCT
ROHs Equivalent
4310R-101-271LF
4310R-101-271LF
Bourns
起订量: 66
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-271
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
产品说明书 附件
不符合 RoHS 规定
Discontinued & Replaced
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: 4610X101271
  • 供应商:
  • 部件编号:
    4610X-101-271
  • 计量单位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C